ZooBlog

psy, koty, gryzonie, fretki, akwarystyka

nawozyIco

Nawozy dla roślin cz. 1

| 2 Comments

Coraz częściej w naszych domach można spotkać nieco egzotyczne zwierzęta, większość z nich (w tym ryby i gady) mieszka w akwarium. Bardzo często do kupujemy również rośliny akwariowe, a te z racji tego, że ich naturalnym środowiskiem na pewno nie jest szklany pojemnik, wymagają specjalnego traktowania.

Musimy im zapewnić dostęp do odpowiednich dla nich składników odżywczych i mineralnych – makroelementy, których dana roślina potrzebuje nieco więcej niż mikroelementów.  Te składniki roślina powinna pobierać z gleby.

Dlatego kiedy zdecydujesz się hodować np. kryptokorynę lub inną, bardziej wymagającą roślinę słodkowodną dokładnie przeczytaj o sposobach hodowli w internecie lub fachowej literaturze, w której znajdziesz wytyczne co do odpowiedniego nawożenia i oświetlenia dla poprawnego rozwoju rośliny.

Na pewno już zauważyłeś, że w sklepach akwarystycznych półki uginają się od opakowań, które zawierają nawóz dla roślin.  Czasem, by przyspieszyć rozwój roślin stosuje się CO2 w płynie. Jest to dobra, tańsza i łatwiejsza alternatywa dla bimbrowni, tabletek, czy dużego zestawu do CO2 (butla, reduktor itd.). 

Ilość tych specyfików może przytłoczyć. Dlatego zamiast szukać czegoś na własną rękę, skorzystaj z pomocy ludzi, którzy się na tym znają , bardziej doświadczonych. Akwarium z pięknymi roślinami, trawnikami, korzeniami porośniętymi różnymi mchami może stać się naprawdę bardzo ładnym zielonym elementem wystroju Twojego wnętrza.

Nawozy dla roślin cz. 1
1 vote, 5.00 avg. rating (96% score)

2 Comments

  1. Super! Dobrze, że piszesz porady na temat dbania o roślinki akwariowe. Kiedyś planuję sobie założyć akwarium i oczywiście chciałbym by było całe zielone :)
    Teraz jeszcze niestety nie mam możliwości, ale jeśli się uda, na pewno opiszę to na blogu i dodam zdjęcia :)
    Pozdrawiam.

  2. I jak tam Alka ? Minęło sporo czasu. Założyłaś akwarium :) ?

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.