ZooBlog

psy, koty, gryzonie, fretki, akwarystyka

oczkowodne

Poszukaj ukojenia w swoim przydomowym ogrodzie

| 0 comments

Jest coś magicznego w przydomowym ogrodzie. Coś, co sprawia, że nas tam mocno ciągnie, gdy tylko na termometrze pojawi się dodatnia liczba. Piękno drzew, bliskość natury i błogi spokój.

To jest właśnie to, czego nam na co dzień brakuje. Kiedy przez pięć dni w tygodniu spędzamy kilkanaście godzin w zabetonowanych miastach, zapominamy o tym, jak ważny dla naszego zdrowia psychicznego jest kontakt z naturą.


Nie z blokowiskiem, nie z drogami szybkiego ruchu, nie ze smogiem, nie z wszechobecnym hałasem i wrzaskiem miejskim. W pewnym momencie przychodzi jednak otrzeźwienie, czujemy, że musimy uciec z tej betonowej dżungli. Wówczas wielu z nas szuka ukojenia w przydomowym ogrodzie. Z uśmiechem od ucha do ucha sadzimy drzewa, ozdobne krzewy i kwiaty, budujemy oczko wodne, by chłodzić się przy nim w czasie letnich upałów.

W tym artykule postaram się przedstawić Ci, jak w prosty sposób zbudować oczko wodne, którym każdy Twój gość będzie się zachwycał.

Zacznijmy od tego, z czego można je zbudować. Do wyboru mamy m.in. oczko z folii, z siatkobetonu czy, dość często ostatnio spotykane, oczko z plastikowej formy. Jak już wykopiesz odpowiedni dół i umocujesz w nim formę, przyjdzie czas na wybór odpowiedniego osprzętu. Jak wiesz, woda w oczku nie będzie sama z siebie filtrować zanieczyszczeń, dlatego trzeba skupić się na tym, by były one usuwane w sposób mechaniczny.

Zakładam, że planujesz umieścić w oczku wodnym ryby bądź rośliny, dlatego powinieneś zamontować w nim pompę do napowietrzania wody. W ten sposób zapewnisz odpowiednią ilość tlenu, która pozwoli spokojnie rozwijać się w nim roślinom oraz żyć rybą. Drugą ważna częścią osprzętu do oczka wodnego, jest filtr. To jego zadaniem jest stanie na straży czystości wody.

Poszukaj ukojenia w swoim przydomowym ogrodzie
1 vote, 4.00 avg. rating (88% score)

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.