ZooBlog

psy, koty, gryzonie, fretki, akwarystyka

classicCzarna

Smycz automatyczna dla psa. Jaką wybrać ?

| 2 Comments

Gdy co dzień wychodzę z psem na spacer, mam niezłą okazję, by przyjrzeć się innym czworonogom i ich właścicielom. I tak widzę szykowne damy z yorkiem pod ręką i potężnie zbudowanych mężczyzn dumnie prowadzących na smyczy piękne pinczery.

Jak to w mieście, psy wyprowadza się na smyczy i często przyodziewa w kagańce.

Pamiętajmy, że zgodnie z polskim prawem wyprowadzamy psy tylko na smyczy i w kagańcu. [admin]

Smycz dla psa zależy od rasy oraz indywidualnych upodobań właściciela. Paleta barw i rodzajów czasem mnie wręcz przygniata. Co rusz widzę nowy, czasem ciekawy model smyczy, a od czasu do czasu pojawia się coś naprawdę nietuzinkowego. Zauważyłam, że panie wybierają smycz automatyczną i chwalą wygodę użytkowania, niektóre nawet dobierają kolor smyczy do swojego ubioru.

Parametry smyczy automatycznych są bardzo istotne w wyborze tej odpowiedniej. Mocniejsza jest smycz taśmowa, natomiast linka jest tańsza. Wszystko zależy od temperamentu Twojego psa – czy mocno szarpie, ma dużą siłę itd. Każda ze smyczy automatycznych ma też określoną maksymalną wagę psa (do 10, 20 lub 50 kg).

Za najlepsze uważam smycze niemieckiej firmy Flexi. Mają bezawaryjne mechanizmy, co jest najważniejsze w codziennym użytkowaniu smyczy. Przy okazji bezproblemowa gwarancja w razie awarii.

Smycz automatyczna dla psa. Jaką wybrać ?
2 votes, 4.50 avg. rating (91% score)

2 Comments

  1. Witam. Odradzam używania automatycznych smyczy. Mam bardzo dynamicznego owczarka belgijskiego imieniem Uzi. Używam takiej Fleksi i czasami nie mogę sobie poradzić z Uzim na spacerze. Ciągnie z nosem przy ziemi. My chcemy, żeby nasz pies pięknie chodził, a dla Uziego taka długa smycz, to sygnał do biegania.
    Używajcie smyczy automatycznych dopiero wtedy, kiedy nauczycie swojego psa dobrze chodzić przy nodze i na krótkiej smyczy. Ja tego nie dopilnowałem. Powodzenia i pozdrawiam Andrzej.

  2. Nie bardzo wiem, jak się odnieść do Pana komentarza. Nie poleca Pan smyczy Flexi, ale na koniec pisze, że nie dopilnował Pan psa, a dokładniej chodzenia przy nodze na krótkiej ?

    Podstawą jest uczenie na krótkiej, sztywnej smyczy. Jeśli pies jest nauczony, można mu pozwolić spacerować na automacie, ma większe pole dla siebie i mamy możliwość blokady i przywołania psa w razie potrzeby.

    A co do automatycznych smyczy, pod względem bezawaryjności produkty Flexi nie mają sobie równych na rynku.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.